ostriv

106 кілометрів Полісся"А що, її ще не закрили?" - кожного року перепитують туристи. Маленький, наче іграшковий, вузькоколійний тепловоз і вагончики, як на дитячій залізниці. Але тут все серйозно, для багатьох мешканців віддалених районів Полісся "кукушка" або "поїздо́к" - чи не єдиний транспорт, який зв'язує їх з цивілізацією. Деякі зупинки - це просто переїзди на лісових дорогах, куди поліщуки добираються гужовим транспортом з своїх віддалених хуторів.
Для туриста ця подорож - справжня атракція. Спочатку спостерігаєш на маневрами тепловоза на кінцевій станції, роботою стрілок і семафорної системи. Далі стоїш в тамбурі з відкритими дверима, чи просто сидиш на підніжці, і чекаєш наступного повороту, щоб зробити вдалу фотографію. За вікном пропливають густі зарослі тайгових масивів, несподівані блакитні озера, важкодоступні болота і білі піщані дюни, намиті останнім льодовиком. А далі - єдиний в Україні дерев'яний залізничний міст, через річку Стир. Для фотомисливців це бажаний трофей, тож машиністи іноді дають дозвіл на те, щоб перейти міст пішки, а потім на малому ходу застрибувати в поїзд :)
Найближчу подорож до Поліської вузькоколійки плануємо 4-6 вересня, в рамках туру до Білого озера і Рівенського заповідника.
Календар подорожей.
Collapse )
ostriv

Біле озеро. Магнітик.

Це не той магнітик, який чіпляють на дверцята холодильника. А той, котрий притягує тебе, заставляє забути про все (і про холодильник в тому числі), і їхати на побачення з природою. І тобі вже не важливо, чи є  там гаряча вода і що подаватимуть на вечерю, ти думаєш лише про нічне зоряне небо, густий ранковий туман, і щоб не проґавити захід та схід сонця.


Collapse )
staryj

Відпустка у Верховині

Триває третя частина проекту "Відпустка в Карпатах". Верховина нас також зустріла спекотною погодою, отже вносимо певні корективи у свій щоденний графік. Вже побували на Шпицях, Білій Кобилі, Костричі, Магурі, та інших вершинах. Вирушаємо рано-вранці, поки немає спеки. Вчора стартували від бази о шостій ранку, до 14:00 вже закінчили денний маршрут. Далі пивоварня, купання, розваги)


група йде на Шпиці
Collapse )
ostriv

Колочава туристична

Закінчився перший заїзд "Відпустки в Карпатах", в суботу стартує другий, в Микуличині.
Літо в Колочаві видалось надзвичайно спекотним. В окремі дні температура перевалювала за +30, і нам доводилось стартувати о шостій ранку, щоб не йти вгору в найбільш гарячу пору. В такий спосіб піднялись і на Стримбу, і на Топас (полонина Красна), на Дарвайку. В більш "легкі" дні їздили на Синевир, до ведмедів, купалися у Вільшанському водосховищі, відвідували колочавські музеї. Трохи фотографій під катом, більше в альбомі на фб.


Collapse )
ostriv

Колочава, початок відпустки.

Сьогодні дощить. Викладу кілька фотографій (зроблені телефоном) з перших двох днів подорожі.
Онлайн викладаю на фейсбуці :)


Суничні поляни. Затримались тут більше, ніж на годину. З підйому чудово було видно Вільшанське водосховище.

Collapse )
staryj

Найважливіша річ в поході - палки для селфі :)

Завтра страртує перший заїзд проекту "Відпустка в Карпатах".
Починаємо з Колочави, практично зовсім нового району не лише для учасників групи, але й для мене. Востаннє я був тут ще в 1995 році, коли піднімався на Негровець. Крім нього в планах - Стримба, Красна та багато іншого, буду регулярно звітувати про наші пригоди. А хто має бажання - приєднуйтесь, ще не пізно. Другий заїзд - Микуличин, третій - Верховина.
ostriv

Швейцарія над Случем

Один із тих унікальних маршрутів, який ми проводимо всього лиш один раз на рік. Тур, якому хоча би один раз має побувати кожний із учасників нашого клубу. Ця подорож не схожа на жодну з інших, а краєвиди настільки неймовірні, що регулярно займають місце на обкладинках туристичних журналів і стають візитівками "Невідомої України". А що вже казати про гостинних господарів та їх колоритну поліську кухню. Ну в якому турі вам до кулішу ще й шашлики подадуть? І калганівкою пригостять, не лише ввечері, а навіть вранці.
Вперше я потрапив сюди в далекому 2005-му році, під час зйомок "Унікальної України". Крім неймовірної "картинки" наша програма отримала справжніх та надійних друзів, з якими завжди приємно зустрітися. Так зародилась традиція - кожного року День Незалежності ми святкуємо на берегах Случа.

читати далі (репортаж з майбутньої подорожі)
ostriv

Вітання зі святом!

Клуб екологічного туризму dobre_poixaly щиро вітає з професійним святом всіх працівників природно-заповідної справи!
Низький уклін нашим мужнім, невтомним захисникам природи, які оберігають для прийдешніх поколінь найбільший скарб нашої планети.
Особлива подяка нашим гідам, які відкривають нам очі на світ дикої природи та вчать нас жити у гармонії з навколишнім світом, любити все, що нас оточує, бути спостережливими, помічати всі дива, які дарує нам природа.


ostriv

Мармароський Піп Іван & червона рута.


На минулих вихідних організували подорож "Два Попи Івани в одному турі", тобто Чорногора + Мармароси. Два Попи Івани за два дні, не знаю чи хтось ще робив таке :)
Трохи запізнились на масове цвітіння рододендронів, вловили лише останній момент.
Фото natapun_ua
Collapse )