Кухонний комбайнер (jarkokozak) wrote,
Кухонний комбайнер
jarkokozak

Заповідна Україна: куди їхати навесні

Минулого року я знайомив вас з "Топ-8 заповідних місць України, куди цікаво мандрувати навесні" - це своєрідні подорожі з "календарем природи", коли відвідування заповідних територій стає особливо цікавим із-за подій, які можна спостерігати лише раз на рік: цвітіння ковили в Асканійському степу, токування тереруків, спостереження за сірими журавлями, квітування рододендронів на високогір'ї Карпат чи азалії понтійської на Поліссі.
Працівники природно-заповідного фонду відгукнулись на наші запити й побажання, і цієї весни пропонують відвідувачам нові цікаві маршрути, під час яких можна буде, зокрема побачити цвітіння найбільшого в Україні поля диких орхідей на Кінбурні, спостерігати за бабаками в нацпарках Слобожанщини, а фотограф National Geographic  Михайло Богомаз проведе для вас майстер-клас на одній із екологічних стежок поблизу Києва.

фото: Михайло Богомаз


Відкриття сезону екотуристичних мандрівок відбулося в Закарпатті, де учасники подорожі відвідали НПП Синевир, Боржавську полонину, дендропарк "Березинку" і маловідомий широкому загалу Притисянський ландшафтний парк. Про це детальніше у репортажі Галі Бучинської.


Минулих вихідних групи "мобільних ботаніків" фотографували масове цвітіння первоцвітів в Ічнянському НПП та заказнику "Білосніжний" у Холодному Яру.


Найближчої суботи плануємо перекваліфікуватись в "добрих лісівників" - їдемо садити ліс поблизу Боярки.

Сезон екотуристичних подорожей продовжать професіонали свої справи - 10 квітня до "Невідомих стежок Голосієво" вас запрошують еколог, фотограф дикої природи, який працює для видань National Geographic  Михайло Богомаз та ботанік, кандидат біологічних наук, знавець української флори Микита Перегрим.Весна на Дунаї, подорож до Вилкова та на Єрмаків острів, Дунайський біосферний заповідник і спостереження за птахами, водні подорожі по плавнях і по вуличках міста, дунайський оселедець і страви ліпованської кухні - запрошуємо 9-10 квітня.

До найбільшого в Україні ландшафтного парку - Міжрічинського РЛП, подорожі 16 та 17 квітня. Обидві будуть тематичними, і крім базової програми (офіс, музей, заплава Десни,  екостежка "Журавлина") включатимуть фотографування первоцвітів соснових лісів в суботу і фотографування птахів (сірих журавлів зокрема) рано-вранці в неділю.Поліський заповідник, маршрут, який працює у всі чотири пори року, 15-17 квітня запрошує на спостереження за птахами, токування тетеруків, боброві загати, перші весняні квіти і бортний мед. До того ж, на початку сезону ще немає комарів :)Новий маршрут - "Подорож до країни бабаків", 22-24 квітня. Їдемо в доволі незвичному напрямку - на схід, на Слобожанщину. Нас чекають три національні природні парки - Дворічанський, Гомільшанські ліси, Слобожанський, а також Великобурлуцький РЛП. Крім спостереження за життям бабаків в дикій природі, знайомимось з роботою герпетологів (дослідників змій).

В ці ж дати, 23-24 квітня, вас ласкаво запрошує Мезинський НПП, що на Чернігівщини. Фішка подорожі - неймовірно красиві розливи Десни, останньої великої ріки Європи, що має незарегульовану течію. Лабіринти ярів, стрімкі Деснянські кручі, неймовірні панорами, які можна побачити лише тут.Традиційний щорічний виїзд до Асканії-Нової та Бирючого острова, чотириденна (30.04-03.05) та триденна (07-09.05) програми. Цвітіння ковили в заповідному степу, на єдиній ділянці нерозораного, цілинного степу в цілій Європі. Унікальні зоопарк і дендропарк в Асканії, в період квітування бузків, катальп і канадського церсісу. В час, коли в копитних з'являється поповнення. Спостереження на птахами під час водної екскурсії по Сивашу і фотографування оленів і ланей, що живуть у напіввільних умовах на Бирючому острові. Соляні розробки Сивашу і дикі квіти на морському узбережжі Арабатської стрілки.


Одразу три національні парки в подорожі "Кременецькі гори і Мале Полісся". Серед них і новостворена "Цуманська Пуща", з її дикими тваринами - тут ви зможете побачити рідкісних зубрів. Чотириденна подорож з 30 квітня по 3 травня.


Заповідні території Поділля, зокрема НПП Подільські Товтри та заповідник Медобори, в триденній подорожі "Містичне Поділля" з 30 квітня по 2 травня. Дивовижні пейзажі Надзбруччя, залишки Великого бар'єрного рифу Сарматського моря, стрімкі пагорби і скелі Медобор та старовинні замки, фантастичні за красою ріки й озера.Орхідеї Кінбурнської коси - новий маршрут на 7-9 травня. Вибрано саме ці дати, щоб відвідувачі змогли полюбуватись цвітінням найбільшого в Україні поля орхідних. Порівняно з минулорічною програмою, додано водну екскурсію в новостворений Нижньодніпровський національний парк.Карпатський біосферний заповідник також запрошує відвідувачів на 7-9 травня. І не тільки в долину нарцисів, як вже всі  звикли. Єдиний в Україні природний об'єкт, занесений до міжнародної світової спадщини ЮНЕСКО - букові праліси Карпат ви зможете побачити в Угольському масиві заповідника. В програмі також унікальні Карстовий міст і печера Молочний камінь, маршрут на Соколине Бердо і фотографування панорам Чорногори і Мармаросів з вершини Терентин над Раховом.Камінне село за останні п'ять років стало дуже розкрученим і популярним туристичним об'єктом. Ми ж вибираємо найцікавіший час для його відвідування, другу половину травня, коли в навколишніх лісах можна буде полюбуватися цвітінням рідкісного виду - азалії понтійської. Найближче до нас місце зростання цього жовтого рододендрону - Кавказ і Балкани. Так що не пропустіть нагоди побачити таке диво і нас, подорож 21 травня.Закриваємо весняний сезон екотуристичних мандрівок в добре знайомому нам Міжрічинському парку.
Темою подорожі буде цвітіння ірисів - півників сибірських, а потім ще й півників болотяних. Останні можна спостерігати ще й влітку, тому подорожей в нашому календарі стане більше.Tags: добре що ми поїхали!, екологічний туризм, заповідники, тури вихідного дня
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your reply will be screened

  • 0 comments