Кухонний комбайнер (jarkokozak) wrote,
Кухонний комбайнер
jarkokozak

Репортаж з майбутньої подорожі


6-8 червня, " Соколині гори + Поліська вузькоколійка".
Три вихідних, які ми проведемо у Надслучанській Швейцарії, наймальовничішому куточку Рівненського Полісся.
Про день перший - читати тут.

Продовженя: день другий, найдовша у Європі вузькоколійна залізниця.


Фото: zilbern , luelf та я.


Антонівка - Зарічне. 106 кілометрів вузької колії, прокладеної посеред безкраїх лісів та непрохідних боліт. Для жителів багатьох сіл "кукушка" (так назвали цей поїзд ще в середині 20 ст., за ним "звіряли час")- єдиний зв'язок із цивілізованим світом. Колись цей локомитив-ветеран виконував чотири рейси в день, зараз - всього два. Вранці, о 7 год від станції Антонівка їде на північ, майже до білоруської границі. А о 14 год - рейс назад, із Зарічного.

Зрозуміло, на 7 год ранку ми їхати не будемо - ми в цей час лише снідаємо. А потім через Сарни, Дубровицю поспішаємо до Зарічного. Поспішаємо, але на Горині нас чекає сюрприз - міст аварійний, проїзд заборонено. Виручає оце диво техніки: паром.
"Паром без водки не ездил" - так влучно охарактеризував роботу паромщика один із учасників минулорічного туру. Цікаво, що паром рухає вода - достатньо тільки повернути напрямок керма, як платформа відчалює, і рухається в бік протилежного берега.

Ось і Зарічне. Семафор - "рука" дає нам сигнал до старту. Попереду - чотири години унікальної подорожі і фантастична фотосесія з усіх доступних площадок.

І нарешті, найцікавіша ділянка - попереду дерев'яний міст через Стир, найбільшу із річок регіону, притоку Прип'яті. Ті, хто в темі, вибігають з вагонів і стрімголов мчать 500 метрів вперед. У нас є всього 5 хвилин, поїзд рушає і йде повільно на міст, приблизно 20 км/год.

Міст через Стир, вид ззаду:А тепер найцікавіше: поїзд зупинятись не буде, заскакувати потрібно на ходу:

Як то кажуть, хто не встиг, той запізнився :)) Поїдете підводою ;)


Кінцева станція - Антонівка. Екскурсія в депо. До слова - в поїзді їдемо не самі, нашим гідом буде начальник депо (або його заступник).


Старий маневровий локомотив та "утюжок" для чистки снігу.
Після екскурсії - їдемо на базу, на Соколині гори. Що там смачного зготували на вечерю???


Валерій Сараула, почесний громадянин Надслучанської Швейцарії. Що робить "паралельний світ" на Соколиних горах? Про це піде розповідь вже під час самої подорожі.

Репортаж про день третій - читаємо в середу.

Реєстрація учасників подорожі - ось тут.
Tags: Поліська вузькоколійка, Соколині гори, тури вихідного дня
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your reply will be screened

  • 4 comments